KYOCERA AVX UPM2E330MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
105
Authorized Distributors
1
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
180 mA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-30
相关零件
33uF 200V 卤20% 288mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPJ2E330MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 250V 33muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-EB2E330
Cap Aluminum 33uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 560mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-EB2D330
Cap Aluminum 33uF 200V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 600mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicECA2EHG330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 250V 33muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
描述
UPM ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 33muF 250V
33¦ÌF 250V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 180mA@ 120Hz,288mA@ 10kHz 16mm*27mm
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL TH