Nichicon UPJ2E330MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
499
Authorized Distributors
1
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
180 mA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-30
相关零件
KYOCERA AVXUPM2E330MHD1TN
33uF 200V 卤20% 288mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
33uF 200V 卤20% 180mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-EB2E330
Cap Aluminum 33uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 560mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-EB2D330
Cap Aluminum 33uF 200V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 600mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicECA2EHG330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 250V 33muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL TH