KYOCERA AVX UPM2E220MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 250V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.76%
备用零件
Price @ 1000
Stock
871
Authorized Distributors
1
Capacitance
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-30
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 315V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEGXE251ELL220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 128mA 2000h 125C Automotive Bulk
PanasonicEEU-EB2D220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 200V 22muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-EB2E220
Cap Aluminum 22uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 560mA 5000 hr 105C Bulk
描述
22uF 250V 卤20% 240mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
22¦ÌF 250V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 150mA@ 120Hz,240mA@ 10kHz 16mm*27mm
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL TH