Nichicon UPJ2E220MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.06%
Stock
2,618
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 315V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUPJ2D220MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
United Chemi-ConEGXE251ELL220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 128mA 2000h 125C Automotive Bulk
PanasonicEEU-EB2D220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 200V 22muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-EB2E220
Cap Aluminum 22uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 560mA 5000 hr 105C Bulk
描述
UPJ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 22muF 250V
22¦ÌF 250V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 150mA@ 120Hz,240mA@ 10kHz 16mm*26.5mm
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL TH