Nichicon UPM2A3R3MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
6,424
Authorized Distributors
1
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
27 mA
31 mA
31 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 100V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-2AM3R3
Cap Aluminum 3.3uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 40mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AM3R3I
Panasonic ECA2AM3R3I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKMG101ELL3R3ME11D
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL