Nichicon UPJ2A3R3MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.49%
Stock
9,096
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
54 mA
31 mA
31 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPM2A3R3MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-2AM3R3
Cap Aluminum 3.3uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 40mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AM3R3I
Panasonic ECA2AM3R3I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA-2AHG3R3
Cap Aluminum 3.3uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 31mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUPW2A3R3MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 100V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
3.3¦ÌF 100V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 27mA@ 120Hz,54mA@ 10kHz 5mm*12mm
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL