Nichicon UPM1V821MHD1TO
Nichicon UPM1V821MHD1TO Aluminum Electrolytic Capacitor, 820UF, 35V, 20%, Radial
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
element14
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
30 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.49 A
1.945 A
1.945 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1V821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 820muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105C Automotive Ammo
PanasonicEEUFM1E821L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 820muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC1E821S
Cap Aluminum 820uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXZ250ELL821MJ25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPJ1E821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 25volts 820uF 12.5x20 20% 5LS
描述
Cap Aluminum Lytic 820uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1490mA 5000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance: 820µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: PM Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial L
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 35V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1V821MHD1TO