Nichicon UPW1E821MPD1TD
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105C Automotive Ammo
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页11 年前
Farnell
element14
备用零件
Price @ 1000
Stock
333
Authorized Distributors
2
Capacitance
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 mΩ
90 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.08 A
1.08 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConELXZ250ELL821MJ25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFM1E821L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 820muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPJ1E821MHD
PJ Series 820 uF 25V 105°C Ø12.5x20 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconUPM1E821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 820muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConELXV250ELL821MK20S
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1360mA 5000h 105°C Bulk
描述
820uF 25V 卤20% 1.08A@120Hz Plugin,D10xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
UPW ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 820muF 25V
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 820µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Lifetime @ Temperature: 5000 hours @ 105°C; Polarity: Polar; Series Name: UPW; P 65R4080
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 25V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PW Series; Capacitance:820 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:25V; Diameter:10mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Packaging:Tape & Reel
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW1E821MPD1TD