Nichicon UPM1V391MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.48%
Stock
7,338
Authorized Distributors
6
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
955 mA
1.26 A
1.26 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1V391MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXY350ELL391MJ25S
Cap Aluminum Lytic 390uF 35V 20%( 10 X 25mm) Radial 5mm 1260mA 5000h 105C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC1V391S
Cap Aluminum 390uF 35V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1205mA 5000h 105°C Bulk
描述
390uF 35V 55m惟 卤20% 980mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor Alum Elect, 390Uf, 35V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:390Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Esr:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPM1V391MPD1TD