Nichicon UPJ1V391MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
3 个月趋势:
-10.62%
Stock
5,611
Authorized Distributors
4
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
955 mA
955 mA
955 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
相关零件
NichiconUPM1V391MPD
390uF 35V 55m惟 卤20% 980mA@120Hz Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPM1E391MPD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC1V391S
Cap Aluminum 390uF 35V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1205mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXY350ELL391MJ25S
Cap Aluminum Lytic 390uF 35V 20%( 10 X 25mm) Radial 5mm 1260mA 5000h 105C Automotive Bulk
描述
390uF 35V 84m惟 卤20% 955mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
390¦ÌF 35V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 1.22A@ 10kHz,955mA@ 120Hz 26.5mm
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL TH