Nichicon UPM1V122MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 35volts 1200uF 16x25 20% 7.5LS
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页3 年前
Datasheet7 页16 年前
Datasheet7 页18 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1V122MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,200
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.2 mF
1.2 mF
1.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.74 A
1.74 A
1.74 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
相关零件
PanasonicEEU-FC1E122B
Panasonic EEUFC1E122B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUPJ1V122MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 1200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUPM1E122MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 1200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1V122
Cap Aluminum 1200uF 35V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2205mA 5000h 105°C Bulk
描述
1200uF 35V 卤20% 2.19A@10kHz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PM Series 1200 uF 35V 105°C Ø16 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
制造商别名
  • NICH
  • NICHICON CORPORATION
  • NICHI
  • NICHIC
  • NICHICON CORP
  • NICHICON AMERICA
  • NICHCON
  • NICHICO
  • NICHICON (AMERICA) CORP
  • NICHCN
  • NICHICON (HONG KONG) LIMITED
  • NICHICON AMERICA CORPORATION
  • NCH
  • Nichicon Austria GMBH
  • NICHICON (VA)
  • nichicon (america) corpor
  • Nichicon Batteries
  • avx/nichicon
  • 0202 NICHICON
  • NICHICONCORPAMERI
  • Nichicon Datasheet
  • NICHICON (SINGAPORE) PTE LTD
  • NICHICON (MC)
  • UNITED CHEMI CON/Nichicon
  • ICEL SRL
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • UPM 1V 122MHD6