KYOCERA AVX UPM1E122MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,948
Authorized Distributors
3
Capacitance
1.2 mF
1.2 mF
1.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
30 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.55 A
1.945 A
1.945 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 1200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPJ1E122MHD
PanasonicEEU-FC1E122
Cap Aluminum 1200uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPA1E122MHD
1200uF 25V 卤20% 1.607A@120Hz Plugin,D12.5xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1E122S
Cap Aluminum 1200uF 25V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 2000mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-TP1E122
Panasonic EEUTP1E122 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
1.2mF 25V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 1.55A@ 120Hz,1.76A@ 10 kHz 12.5mm*25mm*27mm
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1E122MHD1TO
PM ELEC RAD 1200UF 25V 5MM T/A