Nichicon UPM1K470MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页11 年前
Datasheet7 页16 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
180
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
175 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
16.51 mm
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
NichiconUPJ1K470MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConELXV800ELL470MH15D
PanasonicEEU-FC2A470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 100V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA2AHG470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
47uF 80V 390m惟 卤20% 215mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 8
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 80V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PM Series; Capacitance:47 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:80V; Diameter:8mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Packaging:Tape & Reel
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 80V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:80V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1K470MPD1TD