KYOCERA AVX UPM1J681MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
1,021
Authorized Distributors
4
Capacitance
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.7 A
1.7 A
Height - Seated (Max)
33.5026 mm
32.9946 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPM1K681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPJ1J681MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPJ1K681MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXV800ELL681MM30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF
PanasonicEEUFC1J681
Panasonic EEUFC1J681 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEU-FC1J681B
Cap Aluminum Lytic 680uF 63V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 2160mA 5000h 105C Automotive Ammo
描述
680uF 63V 卤20% 1.7A@120Hz Plugin,D16xL33.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 63volts 680uF 16x31.5 20% 7.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount