KYOCERA AVX UPM1J471MHD6
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap470uF 63V 20% Radial 16X25 LS 7.5mm | Nichicon UPM1J471MHD6
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.71%
备用零件
Price @ 1000
Stock
54,818
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
340 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.35 A
750 mA
750 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm