Vishay MAL213668471E3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 136RVI 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页5 年前
Datasheet11 页9 年前
element14 APAC
_legacy Avnet
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.78%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay MAL213668471E3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,213
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
5000 hours
Ripple Current
750 mA
1.35 A
1.35 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUHE1J471MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Cornell DubilierSLP471M200E1P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 470UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 200V;30X25
Cornell DubilierSLPX471M160C1P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 470uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 160V; 25X25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
KYOCERA AVXUHE1E471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cornell DubilierSLP471M200C3P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 470UF, TOL20%, SNAP IN, 200V, 25X30
描述
470UF 63 V DC ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 136 SERIES 10000H 16(DIA.)X25MM
Cap Aluminum 470uF 63V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1500mA 10000 hr 105°C Bulk
Avnet Japan
136RVI Series 63 V 470 uF 105 °C Ø 16.5 x 27 mm Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, 470UF, 63V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:63V dc; Effective Series Resistance:0.34ohm; Series:2222136; Life Time @ Temperature:5000h @ 105°C; Height:25mm; Outside Diameter:16mm; Capacitor Case Style:Radial; Mounting Type:Through Hole; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; SVHC:Bis (2-ethyl(hexyl)phthalate) (DEHP); AC Ripple Current:1500mA; Application:High Temperature; Body Diameter:16mm; Case Style:Radial; Climatic Category:55/105/56; ESR Frequency:120Hz; ESR Temperature:20°C; External Length / Height:25mm; Impedance:0.055ohm; Impedance Frequency:100Hz; Impedance Temperature:20°C; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:5mm; Leakage Current:296.1µA; Max Operating Temperature:105°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Life Temperature:105°C; Operating Lifetime:5000h; Ripple Current Frequency:100kHz; Ripple Current Temperature:20°C; Terminal Type:Wire Ended