Nichicon UPM1H390MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1H390MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
3,796
Authorized Distributors
1
Capacitance
39 µF
39 µF
39 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
150 mA
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 50V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPM1V390MED
39uF 35V 410m惟 卤20% 140mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPJ1H390MED
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860080673004
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConELXZ630ELL390MF15D
Cap Aluminum Lytic 39uF 63V 20%( 6.3 X 15mm) Radial 2.5mm 330mA 2000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXY500ELL390MFB5D
Cap Aluminum Lytic 39uF 50V 20%( 6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 219mA 2000h 105C Automotive Bulk
描述
PM Series 39 uF 50 V 105°C Ø6.3 x 11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor,39Uf,50Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UPM1H390MED
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 39 μ F, 50 V, RoHS