Nichicon UPM1V390MED
39uF 35V 410m惟 卤20% 140mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1V390MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPJ1V390MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 39muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConELXY250ELL390MEB5D
Cap Aluminum Lytic 39uF 25V 20%( 5 X 11.5mm) Radial 2mm 163mA 2000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXV250ELL390MEB5D
Cap Aluminum Lytic 39uF 25V 20% (5 X 11.5mm) Radial 2mm 165mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1E390
Cap Aluminum 39uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 175mA 1000h 105°C Bulk
描述
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 39 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 39UF 20% 35V RADIAL TH
CAPACITOR ALUM ELECT, 39UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance:39µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:6.3mm; Height:11mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2.5mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Series:PM ;RoHS Compliant: Yes