Nichicon UPM1C680MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页11 年前
Datasheet7 页16 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
15,158
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
135 mA
220 mA
220 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Wurth Elektronik860010372005
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
PanasonicEEU-FM1C680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 16V 68muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FC1C680
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 68muF 16V
PanasonicEEU-FR1C680B
Panasonic EEUFR1C680B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKZE160ELL680MF07D
Cap Aluminum Lytic 68uF 16V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 300mA 1000h 105°C Bulk
描述
PM Series 68 uF 16 V 105°C Ø6.3 x 11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 1
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 16V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PM Series; Capacitance:68 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:16V; Diameter:6.3mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Packaging:Tape & Reel
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 16V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:68Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:16V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1C680MED1TD