Nichicon UPJ1C680MED1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.30%
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,205
Authorized Distributors
3
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
220 mA
135 mA
135 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 68muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020372005
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEU-FM1C680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 16V 68muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020673014
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 16V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
68uF 16V 780m惟 卤20% 135mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
UPJ Series 16 V 68 uF 5x11mm LS=2.5mm 105°C 2 kHrs Aluminum Electrolytic Cap