Nichicon UPM1A471MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
TME
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.28%
Stock
19,417
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
475 mA
475 mA
475 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
14.5034 mm
14.5034 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1A471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConELXZ100ELL471MH12D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 470muF 10V
United Chemi-ConELXZ100ETC471MH12D
United Chemi-ConELXY100ELL471MH15D
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 15mm) Radial 3.5mm 555mA 3000h 105C Automotive Bulk
描述
470uF 10V 130m惟 卤20% 535mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:470µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; P
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 10V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1A471MPD6TD
CAP, 470µF, 10V, 20%; Capacitance: 470µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: UPM Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: ; Available until stocks are exhausted Alternative available