Nichicon UPJ1A471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
13,696
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
475 mA
475 mA
475 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.002 mm
16.002 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM1A471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ100ELL471MH12D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
United Chemi-ConELXZ100ETC471MH12D
United Chemi-ConELXY100ELL471MH15D
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 15mm) Radial 3.5mm 555mA 3000h 105C Automotive Bulk
描述
470uF 10V 190m惟 卤20% 475mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PJ Series 470 uF 10 V 105°C Ø8 x 15 mm LS=3.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 0.475A 3000h 105C Ammo
Capacitor Alum Elec, 470Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm; Product Diameter:8Mm; Product Height:15Mm; Product Range:Upj Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1A471MPD1TD