KYOCERA AVX UPM0J121MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 120muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,730
Authorized Distributors
1
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
115 mA
115 mA
115 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPJ0J121MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 120muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
Cap Aluminum Lytic 120uF 16V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 290mA 2000h 105C Automotive Ammo
ZLG Series 16 V 120 µF 6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZL 16V 120muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860020473009
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
115mA@120Hz 卤20% 2.5mm 6.3V 120uF Plugin,D5xL12.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL