Nichicon UPJ0J121MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
5,885
Authorized Distributors
1
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
175 mA
115 mA
115 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM0J121MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUPM0J121MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 120muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020272006
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUPJ1C121MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 16V 120muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKZE160ELL121MF11D
120uF 16V 130mΩ ±20% 162mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FM1C121
Cap Aluminum 120uF 16V 20% (6 X 11.2mm) Radial 2.5mm 455mA 2000h 105°C Bulk
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 120muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL