Nichicon UPJ2V220MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 350V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,834
Authorized Distributors
3
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
8000 hours
Ripple Current
150 mA
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 315V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPJ2E220MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 250V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEGXE451ELL220ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
PanasonicEEU-EB2G220
Cap Aluminum 22uF 400V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 410mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG401ELL220MK25S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 22UF, 400V, 20%, RADIAL
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
22¦ÌF 350V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 150mA@ 120Hz,240mA@ 10kHz 16mm*26.5mm
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL TH