Nichicon UPJ1V391MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 390muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
Nichicon SCT
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPJ1V391MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
13,056
Authorized Distributors
5
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 mΩ
65 mΩ
Ripple Current
825 mA
1.205 A
1.205 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 390muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPM1V391MHD6
PM Series 390 uF 35 V 105°C Ø12.5 x 15mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
KYOCERA AVXUPM1E391MHD6TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 390muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKYB250ELL391MH15D
Cap Aluminum Lytic 390uF 25V 20%( 8 X 15mm) Radial 3.5mm 1050mA 7000h 105C Bulk
390uF 25V ±20% 665.5mA@120Hz Plugin,D8xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
描述
PJ Series 390 uF 35 V 105°C Ø12.5 x 15mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
390¦ÌF 35V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 1.06A@ 10 kHz,825mA@ 120Hz ,D12.5xL15mm 12.5mm*15mm*16.5mm
390uF 35V 96m惟 卤20% 825mA@120Hz Plugin,D12.5xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 390 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL TH