Nichicon UPJ1V220MDD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-9.18%
Stock
64,807
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
85 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
PanasonicECA1VM220
M Series 35 V 22 uF 85 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
PanasonicECA-1EM220
Cap Aluminum 22uF 25V 20% Aluminum Cylindrical Can 2000 hr 85°C Bag
NICHICON - UPM1V220MDD1TD - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 35V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-1EM220I
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% Radial 2000h 85C Automotive Ammo
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVR1V220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
22¦ÌF 35V ¡À20% 5mm 2000h@ 105¡ãC 160mA@ 10kHz,85mA@ 120Hz 5mm*11mm*12mm
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL TH