Nichicon UPM1V220MDD1TD
Nichicon - UPM1V220MDD1TD - Aluminum Electrolytic Capacitor, 22UF, 35V, 20%, Radial
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet7 页6 年前
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
57,098
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
85 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
NichiconUPJ1V220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVP1V220MED
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 73mA 2000h 85C Automotive Bulk
NichiconUVP1E220MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 25V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG250ELL220ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
PanasonicECA1VM220
M Series 35 V 22 uF 85 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
22uF 35V 750m惟 卤20% 85mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 85mA 2000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 35VOLTS 22UF SMALL PACKAGE, LOW IMPEDANCE, R
PM Series 22 uF 35 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 3; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance: 22µF; Voltage(DC): 35V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPM1V220MDD1TD