KYOCERA AVX UPJ1J560MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 56muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.46%
Stock
16,003
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 µF
56 µF
56 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
270 mΩ
270 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
275 mA
418 mA
418 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1K560MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 56muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 56muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKY-500ELL560MF11D
56uF 50V 300mΩ ±20% 118mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKY-500ETD560MF11D
56uF -40℃~+105℃ 50V ±20% Straight Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Wurth Elektronik860040673003
WCAP-ATUL Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
56uF 63V 340m惟 卤20% 275mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 56uF 63V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 275mA 5000h 105C Ammo
56 F 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF, Through Hole Mount