Nichicon UPM1K560MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 56muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPJ1K560MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 56muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF
KYOCERA AVXUPJ2A560MHD6TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF
United Chemi-ConELXY630ELL560MJC5S
Cap Aluminum Lytic 56uF 63V 20%( 10 X 12.5mm) Radial 5mm 418mA 5000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKYB800ELL560MH15D
Cap Aluminum Lytic 56uF 80V 20%( 8 X 15mm) Radial 3.5mm 585mA 7000h 105C Bulk
56uF 100V ±20% Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
56uF 80V 360m惟 卤20% 305mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF, Through Hole Mount
56¦ÌF 80V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 305mA@ 120Hz,500mA@ 10kHz 10mm*17mm
CAP ALUM 56UF 20% 80V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1K560MPD6TD
PM ELEC RAD 56UF 80V 3.5MM T/A