Nichicon UPJ1H681MHD6
680uF 50V 48m惟 卤20% 1.35A@120Hz Plugin, D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPJ1H681MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
2,952
Authorized Distributors
4
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
48 mΩ
48 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.35 A
1.835 A
1.835 A
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPM1H681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXV500ELL681ML20S
Cap Aluminum Lytic 680uF 50V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 1500mA 5000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEUFC1V681
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-FC1V681B
Panasonic EEUFC1V681B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
680¦ÌF 50V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 1.35A@ 120Hz,1.63A@ 10kHz ,D16xL20mm 20mm*21.5mm
Capacitor,680Uf,50Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UPJ1H681MHD6
Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 680 μ F, 50 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL TH