Nichicon UPJ1E122MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 1200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.96%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPJ1E122MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
3,403
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.2 mF
1.2 mF
1.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
38 mΩ
38 mΩ
Ripple Current
1.4 A
2 A
2 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPM1E122MHD6TN
1200uF 25V 卤20% 1.4A@120Hz Plugin,D18xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1E122S
Cap Aluminum 1200uF 25V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 2000mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPM1E122MHD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 25volts 1200uF 12.5x25 20% 5LS
KYOCERA AVXUPM1E122MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC1E122
Cap Aluminum 1200uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFK1E122
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 1200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Cap Aluminum Lytic 1200uF 25V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 1400mA 5000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 25volts 1200uF 18x15 20% 7.5LS
1200uF 25V 61m惟 卤20% 1.4A@120Hz Plugin,D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor Alum Elect, 1200Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:1200Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:18Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1E122MHD6