Nichicon UPA1E332MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPA1E332MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
600
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.346 A
1.4 A
1.4 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
相关零件
PanasonicEEU-TP1E332SB
Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 0.02 Ohm 2470mA 2000 hr 135°C Ammo Pack
PanasonicEEUFC1E332
Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 3010mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1E332S
Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2740mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEGPA250ELL332ML30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
KYOCERA AVXUPM1E332MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPJ1E332MHD6
描述
3300uF 25V 19m惟 卤20% 2.346A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Miniature Sized, Low Impedance, High Reliability Lead Type, 3300 μ F, 25 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL