Nichicon UPA1C681MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.38%
Stock
15,951
Authorized Distributors
4
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
860 mA
860 mA
860 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
相关零件
PanasonicEEU-FC1C681
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 16V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKZE160ELL681MH20D
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1250mA 3000h 105°C Bulk