Nichicon UMW0J470MDD1TP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
45 mA
46 mA
46 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
相关零件
NichiconUMT0J470MDD
47uF 6.3V 卤20% 36mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A0JKS470I
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3VDC 47uF Radial SU BI-POL
PanasonicECE-A0JKS470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A0JKA470
Cap Aluminum 47uF 6.3V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 46mA 1000h 85°C Bulk
KYOCERA AVXUMA0J470MDD
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 5mm) Radial 2mm 45mA 2000h 85C Bulk
描述
47uF 6.3V 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL