Nichicon UMF1E4R7MDD1TP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
相关零件
PanasonicECE-A1EKS4R7I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECE-A1EKS4R7B
KS ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 4.7muF 25V
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1EKA4R7
KA Series 4.7 uF 25 V Ø4.7 mm LS=1.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UMF 25V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 25V 20% (4 X 5mm) Radial 2.5mm 50mA 1000h 105C Ammo Pack
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL