Nichicon UKW1V103MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 35V 10000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Nichicon SCT
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1V103MRD 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
3.7 A
3.7 A
3.7 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
50.0126 mm
50.0126 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
KYOCERA AVXUVR1V103MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 10000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconUVK1V103MRD
10000uF 35V 卤20% 3.7A@120Hz Plugin,D22xL52mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConESMH350VSN103MP50T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF
PanasonicECE-S1EG103N
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUVR1V103MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 10000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMH350VSN103MQ45T
描述
10000uF 35V 卤20% 3.7A@120Hz Plugin,D22xL50mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 35volts 10000uF 20%