Nichicon UKW1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.23%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1J330MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,671
Authorized Distributors
1
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
140 mA
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
KYOCERA AVXUVR1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUFW1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG630ELL330MF11D
Cap Aluminum Lytic 33uF 63V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 140mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUKW1H330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierSK330M050ST
Cap Aluminum 33uF 50V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 4.02 Ohm 125mA 2000h 85°C
Cornell DubilierSEK330M050ST
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 63volts 33uF 20%
Capacitor Alum Elect, 330Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1J330MED