Nichicon UKW1H330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.94%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1H330MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
4,629
Authorized Distributors
1
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
120 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUVR1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUFW1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUFW1H330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierSEK330M063ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-1JM330
Cap Aluminum 33uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConEKZE630ELL330MF11D
33uF 63V 350mΩ ±20% 106mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
33uF 50V 卤20% 120mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 33uF 20%
Capacitor Alum Elect, 330Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1H330MDD