Nichicon UKL1C680KEDANA
68uF 16V 卤10% 160mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.06%
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 16V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEU-FC1C680
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 68muF 16V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Wurth Elektronik860010372005
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEU-FM1C680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 16V 68muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
UKL ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±10% 68muF 16V
68¦ÌF 16V ¡À10% 2.5mm 1000h@ 105¡ãC 160mA@ 120Hz,320mA@ 10kHz 6.3mm*11mm*12mm
CAP ALUM 68UF 10% 16V RADIAL TH