Nichicon UKA0J330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.31%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKA0J330MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2011-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUVP0J330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUPS0J330MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A0JN330U
Cap Aluminum 33uF 6.3V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
PanasonicECE-A0JKG330
Cap Aluminum 33uF 6.3V 20% (5 X 7mm) Radial 2mm 70mA 1000 hr 105°C Bulk
PanasonicECEA0JKS330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 6.3V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 33uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 55mA 2000h 105C Automotive Bulk
33uF 6.3V 卤20% 55mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS