Nichicon UHV1V821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 35V 820muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
3 个月趋势:
-2.80%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHV1V821MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
4,160
Authorized Distributors
5
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
6000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.635 A
1.56 A
1.56 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUHV1E821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 25V 820muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
820uF 25V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUFM1E821L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFR1E821
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FR1E821B
Panasonic EEUFR1E821B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUPM1E821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 820muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
820¦ÌF 35V ¡À20% 5mm 6000h@ 105¡ãC 1.635A@ 120Hz,2.725A@ 100 kHz ,D12.5xL20mm 12.5mm*20mm*22mm
820uF 35V 16m惟 卤20% 1.635A@120Hz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Extremely Low Impedance, High Reliability Lead Type, 820 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL TH
Capacitor Alum Elect, 820Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHV1V821MHD