Nichicon UHV1E821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 25V 820muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.02%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHV1E821MPD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
67,280
Authorized Distributors
5
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
6000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.296 A
1.176 A
1.176 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
820uF 25V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1E821SB
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Ammo Pack
PanasonicEEU-FC1E821ST
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E821
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKY-250ELL821MJ25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1650mA 7000h 105°C Bulk
描述
820uF 卤20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHV1E821MPD