Nichicon UHV1A681MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 10V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页3 年前
Datasheet4 页4 年前
Datasheet2 页9 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页18 年前
3 个月趋势:
-0.22%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHV1A681MPD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
37,038
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
56 mΩ
56 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
6000 hours
Ripple Current
594 mA
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEUFR1A681
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFR1A681B
Panasonic EEUFR1A681B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUHV0J681MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 6.3V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKY-6R3ELL681MHB5D
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 640mA 6000h 105°C Bulk
NichiconUHE1A681MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUHE1A681MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
HV Series 680 uF 10V 105°C Ø8 x 11.5mm LS=3.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
680¦ÌF 10V ¡À20% 3.5mm 6000h@ 105¡ãC 594mA@ 120Hz,990mA@ 100kHz ,D8xL11.5mm 8mm*11.5mm*13mm
680uF 10V 59m惟 卤20% 594mA@120Hz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Extremely Low Impedance, High Reliability Lead Type, 680 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL TH