Nichicon UHE1A681MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 10V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.50%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UHE1A681MPD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
15,060
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
320 mΩ
38 mΩ
38 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
4000 hours
Ripple Current
648.75 mA
1.29 A
1.29 A
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
13.9954 mm
13.9954 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKY-100ELL681MJC5S
Cap Aluminum Lytic 680uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 865mA 6000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1A681B
Panasonic EEUFR1A681B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKY-100ELL681MH15D
Cap Aluminum Lytic 680uF 10V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 840mA 6000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1A681
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConELXZ100ELL681MJC5S
Cap Aluminum Lytic 680uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 5000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
描述
680uF 10V 卤20% 648.75mA@120Hz Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 680 uF 10 V 105°C Ø10 x 12.5mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec 680Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:680Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:6000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1A681MPD6