Nichicon UFW2A470MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Stock
68,048
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
210 mA
230 mA
230 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.9954 mm
13.9954 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-2AM470
Cap Aluminum 47uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 180mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-2AM470B
Panasonic ECA2AM470B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA-2AM470BJ
Cap Aluminum Lytic 47uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 180mA 2000h 85°C
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 100V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUVK2A470MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
47uF 100V 卤20% 210mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 47Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:10Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW2A470MPD1TD