Nichicon UVK2A470MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.35%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
23,796
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
200 mA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConESMQ101ELL470MHB5D
Cap Aluminum 47uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 200mA 2000h 85°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 100V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-2AM470
Cap Aluminum 47uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 180mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-2AM470B
Panasonic ECA2AM470B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA-2AM470BJ
Cap Aluminum Lytic 47uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 180mA 2000h 85°C
KYOCERA AVXUFW2A470MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 47uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 200mA 2000h 85C Ammo
200mA@120Hz 卤20% 3.5mm 100V 47uF Plugin,D8xL13mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elec, 47Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:8Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVK2A470MPD1TD