Nichicon UFW1J471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.93%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UFW1J471MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
16,982
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
880 mA
750 mA
750 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUKW1J471MHD
470uF 63V 卤20% 880mA@120Hz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUFW1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUKW1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1HM471
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1JM471
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85C Automotive Bulk
PanasonicECA-1HM471B
Cap Aluminum 470uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 650mA 2000h 85°C Ammo Pack
描述
470uF 63V 卤20% 1.32A@10kHz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW1J471MHD