Nichicon UKW1J471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 63V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.82%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1J471MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUFW1J471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUFW1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUKW1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA1JHG471
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1HM471
PanasonicECA1JM471
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85C Automotive Bulk
描述
470uF 63V 卤20% 880mA@120Hz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
470¦ÌF 63V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.32A@ 10 kHz,880mA@ 120Hz ,D12.5xL20mm 12.5mm*20mm*20mm
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:12.5Mm; Product Height:20Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1J471MHD