Nichicon UCY2G470MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
Datasheet2 页10 年前
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.19%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UCY2G470MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
21,769
Capacitance
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
2000 hours
Ripple Current
510 mA
370 mA
Height - Seated (Max)
32.9946 mm
33.5026 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
NichiconUCY2E470MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 250V 47muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUCY2V470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKXJ351ELL470MJ40S
United Chemi-ConEKXJ421ELL470MK35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
United Chemi-ConEKXJ401ELL470MK30S
47uF 400V ±20% 1.1375A@100kHz Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (12.5 X 31.5mm) Radial 5mm 510mA 12000h 105C Automotive Bulk
47uF 400V 卤20% 510mA@120Hz Plugin,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
CY Series 47 F 400 V 105 °C Ø12.5x31.5mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL / 47 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C